Anatomia gwiazdy rocka – Kerrang 2014

1Kochamy rozmawiać z Frankiem. To bardzo miły człowiek. I, jak się okazało, gustuje w dobrych książkach i przezabawnych filmach…

2Rzecz, bez której nie mogę jechać w trasę to…
„Ten notatnik. Trzymam go przy sobie cały czas. Są w nim teksty piosenek, którkie historyjki i pomysły na wiersze oraz rysunki; W pewnym sensie jest to mój pamiętnik. Zawsze go mam z sobą, w razie jakbym musiał zapisać jakiś pomysł itp. Podczas Danger Days… zaprojektowałem w nim moje logo. Jest tam dużo obrazków, mnóstwo wejściówek – przeróżne rzeczy. Czy martwię się, że go zgubię? Tak, zawsze!”

Książka, która zmieniła moje życie to…
„Buszujący w zbożu”, J. D. Salingera. Zazwyczaj poleca się tę książkę nastolatkom, w amerykańskich szkołach i z już dzięki temu, dowiedziałeś się wystarczająco dużo, o tym, że ta książka nauczy cię czegoś o samym sobie. Rzecz w tym, że to jest prawdziwe. Jest w niej tyle rzeczy, że czujesz, że coś się dzieje w środku ciebie, ale ktoś poczuł to i opisałł to na długo przed tobą, zanim w ogóle się urodziłeś. To niesamowite uczucie, jakie możesz wynieść z książki.”

Ostatni film, który rozbawił mnie do bólu to…
„Szarże [tytuł oryginalny: "Stripes", film z 1981 roku z Billem Murrayem]. Było więcej zabawnych filmów, ale, Boże, ostatni raz, kiedy ostatni raz go oglądałem, poczułem się, jakbym go nie widział wcześniej! Ten film trzyma się całkiem dobrze, wiesz, tak trzydzieści coś lat później. Moment, w którym wyrzuca piłkę do kosza przez okno i koleś odrzuca mu ją o przez zamknięte okno? Człowieku, to jest przezabawny moment – lepiej nie będzie.”

Moje ulubione miejsce na spędzenie wakacji to…
„Hawaje. Raz wybrałem się na wakacje na Wielkiej Wyspie i to było jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Plaże były świetne, ale to widoki naprawdę mnie ruszyły. Tam jest mnóstwo parków wulkanicznych, gdzie ziemia jest zjarana i poczerniona, ale migocze milę za milą. Mógłbym na to patrzeć w nieskończoność.”

Sposób w jaki utrzymuję dobrą sylwetkę to…
„Bieganie. Moją główną motywacją przy bieganiu jest zazwyczaj fakt, że mam mnóstwo dem i rzeczy, nad którymi pracuję, że mam ochotę tego posłuchać. Jest coś w słuchaniu tych rzeczy, kiedy biegam, co pozwala mi utożsamić się z tymi nagraniami w zupełnie inny sposób. Niektórzy mówią, że dawanie koncertów to dobry sposób na ćwiczenia fizyczne, ale dla mnie to dobry sposób, żeby poczuć sie jakby cie pobito!”

Program telewizyjny, na którego punkcie mam obsesję to…
„Chopped. Ogólnie mam pewnego rodzaju obsesję na punkcie programów z konkursami na gotowanie, ale ten jeden po prostu się wybija. Myślę, że to co mnie kupuje w tym programie, to to, że sposób tworzenia jedzenia przez tych ludzi jest bardzo podobny do tego co robię ja – zupa, którą robi Wolfgang Puck jest jak piosenka, którą nagrałem. Każdej nocy muszę ją grać od nowa na żywo, a to jest rzecz, którą wspaniały szef musi zrobić w restauracji. Dla niego, zrobienie tego każdej nocy musi być bardzo ciężkie i to ma mój szacunek!”

Rzecz, którą uratowałbym z pożaru to…
„Moja szuflada wspomnień. Jest pełna rzeczy, które w oczach innych są po prostu śmieciami, ale wszystko co się w niej znajduje, łączy mnie z różnymi ludźmi. Mam bardzo dziwną, zgrzybiałą szczotkę do włosów, która należała do mojego wujka. Mam również tę rzecz, której w tym momencie nie umiem nawet opisać, ale dawniej była używana do nakładania pianki do golenia. Ta rzecz należała do mojego pradziadka. Więc tak, to miałoby dla mnie znaczenie jakby wybuchł pożar.”

Na potrzeby mychemicalromance.com.pl przetłumaczyła Dr.Ienzo.