Filmy, które sterroryzowały moje życie

horror
Tak, tak, muzyka ratuje wasze życie. Ale co z rzeczami, które sprawiają, że moczycie swoje spodnie w Halloween? Niech maniak filmów grozy, Frank Iero, omówi dla was noc telewizyjnej grozy.

Pierwszy horror jaki kiedykolwiek obejrzałem to…

Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów

(A Nightmare On Elm Street 4: The Dream Master)

„Obejrzałem ten film z moim tatą, kiedy byłem w piątej klasie, czy jakoś tak. Nie tylko nie miałem nic przeciwko niemu, ale bardzo się w niego wkręciłem i obejrzałem całość bez żadnych problemów. Jeśli chcecie wiedzieć jaki był pierwszy horror jaki widziałem, ale nie dałem rady go skończyć, to to był Egzorcysta. Ale dojdziemy do tego później!”

 

Najlepszy złoczyńca w horrorze to…

Freddy Krueger
Koszmar z ulicy Wiązów

krueger_t180„Bardzo chciałbym powiedzieć, że tą postacią jest [aktor, który grał Freddiego] Robert Englund, bardziej niż sam Kreueger, ponieważ on nie odgrywa tej roli, on nią jest; Nie ma Freddy’ego Kruegera czy Koszmaru z ulicy Wiązów bez Roberta Englunda. On jest z tą postacią tak bardzo związany. Był tak cholernie przerażający w pierwszych dwóch Koszmarach z ulicy Wiązów, że w rezultacie stał się niejako tą kultową postacią, której wypatrujesz.”

 

Najlepszy horrorowy sequel to…

Piątek trzynastego VII: Nowa krew

(Friday the 13th Part VII: The New Blood)

„Pierwszy, który przychodzi mi na myśl to Nowa krew z Corey Feldmanem i Jennifer Blanko. Jason Voorhees [zamaskowany morderca] powraca z dna jeziora i ponownie wywołuje zamęt. Nie wiem, wydaje mi się, że to jest jeden z tych, który podoba mi się najbardziej.”

 

Najstraszniejszy film spoza gatunku horroru, jaki został zrobiony to…

Jack i Jill (Jack and Jill)

„Stary, ten film jest cholernie przerażający! Jeżeli go nie widziałeś, musisz. Adam Sandler gra zarówno bliźniaczego brata jak i siostrę, w której później zakochuje się Al Pacino. Na końcu jest reklama Donkin’ Donuts, gdzie Al Pacino śpiewa i to jest niewiarygodne. Przerażające.”

 

Film, z najlepszą sceną śmierci to…

Nieznajomi (The Strangers)

Untitled-2„Najlepsze sceny śmierci, to te, które wyglądają wiarygodnie. Jest jedna śmierć w filmie Nieznajomi – który swoją drogą uważam za fantastyczny film – która jest bardzo powolna i przewlekła i widzisz jak życie jest wysysane z ofiary. Jest jeszcze jedna taka scena w filmie Funny Games, gdzie mąż zostaje postrzelony w twarz z shotguna, a jego żona jest związana i próbuje się rozwiązać. To jest iście chore. Dla mnie, najgorsze śmierci w filmach, to takie, które sprawiają, wrażenie, że zostały nakręcone na podstawie autentycznych faktów.”

 

Film, który nadal sprawia, że się boję to…

Egzorcysta (The Exorcist)

„Cały czas, to będzie Egzorcysta. Wspomnienie oglądania go lata temu i niemożliwość obejrzenia go do końca trwa ze mną do teraz. Pierwszy raz kiedy widzisz jej twarz… Chryste! Jestem w posiadaniu tego filmu i samo spojrzenie na jego okładkę, jest dla mnie czasami wystarczające. Za każdym razem mam ochotę iść i zrobić coś innego i nie przejmować się tym filmem. Egzorcysta to po prostu za dużo dla mnie.”

 

Najgorszy film z gatunku horroru to…

Paranormal Activity

Untitled-3„Najgorsza rzecz, którą ostatnio obejrzałem to seria Paranormal Activity; Te filmy są takie durne. Jest sześć filmów i zupełnie tego nie rozumiem – nic się w nich nie dzieje! To jak są wypromowane jest genialne, ale czekasz i czekasz aż coś się stanie i nagle światła się zapalają i nastaje koniec seansu i w tym wszystkim jesteś ty i zadajesz sobie pytanie „To wszystko?!”. Beznadzieja.”

 

Najbardziej krwawy film jaki widziałem to…

Nadzy i rozszarpani (Cannibal Holocaust)

„Myślałem o tym bardzo dużo i pamiętam, że w Cannibal Holocaut zabijają żółwia. Mam wrażenie, że robią to na serio! Wydaje mi się, że wtedy nie było szczególnych zasad, które zabraniałyby tego robić i jest w tym filmie dużo rzeczy, które można by poddać w wątpliwość. To jest naprawdę bardzo chory film. Jest jedną z najbardziej ponurych i krwawych rzeczy, jakie dane mi było zobaczyć w całym moim życiu.”

 

Film z najbardziej upiornym momentem to…

Untitled-4Zejście (The Descent)

„Moment, w Egzorcyście, w którym ojciec Karras [Jason Miller] spada ze schodów jest bardzo popaprany. Ale jest też ten film, Zejście, gdzie grupa dziewczyn wybiera się do lasu deszczowego i gubi się w tunelach. Jest bardzo klaustrofobiczny i bardzo, bardzo straszny. Oglądałem go w samolocie, co sprawiło, że zacząłem panikować. Niezbyt sobie radzę w bardzo ciasnych przestrzeniach, więc oglądanie tego w samolocie było bardzo głupim pomysłem.”

 

Moim ulubionym bohaterem horroru jest…

Ash Williams
Martwe zło (The Evil Dead)

Untitled-5„On  jest prawdziwym twardzielem, nieprawdaż? Martwe zło jest genialnym filmem i tak jak w przypadku Freddy’ego, mam wrażenie, że [aktor grający Asha] Bruce Campbell jest bardzo związany ze swoją rolą.  Jego gra jest tak niesamowita, że stał się częścią legendy i za każdym razem jak go widzisz, od razu stajesz po jego stronie. Jest nie tylko jednym z najlepszych bohaterów horrorów, ale jest również jedną z najlepszych postaci filmowych w ogóle.”

 

Najlepszy film z gatunku horroru jaki powstał to…

Omen (The Omen)

Untitled-6„To jest bardzo trudne pytanie! Zwykłem lubić filmy z narastającym napięciem i dobrą atmosferą. Omen jest tego dobrym przykładem. Film narasta w bardzo dobrym tempie, do tego stopnia, że sprawia, że jesteś na skraju wytrzymałości. Jest jeszcze film, który się nazywa Dom diabła (The House of the Devil), który uważałem za jeden z lepszych. Jest w nim mnóstwo okropnych rzeczy, a w tym samym momencie, nie ma żdanego budowania klimatu czy dramatycznej struktury – Większość filmów o opętaniu jest zwyczajnie zła przez sam fakt, że używają w kółko tych samych chwytów! Omen opiera się przede wszystkim na budowaniu napięcia!.”

 

Tłumaczenie dla mychemicalromance.com.pl wykonała Dr.Ienzo