Q&A z Gerardem


1

Reddit AMA

Hey Gerard! Moje pytanie odnosi się do 2008 roku, kiedy MCR wydało The Black Parade Is Dead. Na DVD koncertu w Maxwell graliście piosenkę, która nie ma podanego tytułu. Powiedziałeś na scenie, że ta piosenka ma tytuł, ale go nie zdradzisz, bo jeśli go zmienicie, wszyscy będą narzekać (mądre posunięcie). Ale minęło 6 lat, a my nadal nie znamy tytułu. Nie mogę przez to spać. Czy mógłbyś podać nam tytuł tej piosenki?
Piosenka nazywała się „Someone Out There Loves You”. Z tego co wiem, nigdy nie nagraliśmy dema tego utworu, być może oprócz nagrania na DVD, jest gdzieś nagranie z jakiegoś sound checku.

Kiedy możemy się spodziewać Umbrella Academy: Hotel Oblivion? Ty i Gabriel tworzycie niesamowity świat. Nie mogę się doczekać, co będzie dalej. Tak przy okazji, kocham twój nowy album.
W tej chwili czekam na korekty od edytora Scotta Allie’a, dotyczące układu całej serii – jak tylko je dostanę, zaczynam pisać scenariusz.

Kim chcesz być na Halloween? I za co będzie przebrana Bandit?
Bandit będzie księżniczką Zeldą, która w tej chwili jest jej ulubioną postacią.

Jak widzisz siebie za 10 lat? We wszystkich aspektach.
Jeszcze dziwniejszy, nawet bardziej niż jestem teraz, ale ubrany bardziej zachowawczo.

Hey Gerard, gratuluję płyty Hesitant Alien! Jaki dobry album, słucham go odkąd się obudziłem i jest fantastyczny. Płakałem trochę przy „Brother”. Świetna piosenka. Zawsze się inspirowałem twoim stylem i tym jak łączysz trochę glamu i trochę femme w swojej estetyce. W zasadzie, to jak prezentujesz się na scenie i w teledyskach, pomogło mi zrozumieć moją własną tożsamość płciową, kiedy byłem nastolatkiem. Kto jest dla ciebie ikoną stylu? Co było twoją inspiracją jeśli chodzi o sposób w jaki kombinowałeś ze swoją męskością? Dzięki za wszystko :)
Wow! Tak bardzo się cieszę, że to pomogło ci zrozumieć swoją tożsamość płciową. Zawsze byłem bardzo wrażliwy jeśli chodzi o tych, którzy mają z tym problemy, ponieważ sam przeszedłem przez to samo, nawet jeśli w trochę mniejszym stopniu. Zawsze utożsamiałem się w dużej części z płcią żeńską, i w MCR zacząłem to w pewnych kwestiach wyrażać, poprzez mój wygląd i styl sceniczny. Więc nic dziwnego, że osoby, które mnie inspirowały i miały wpływ na mój styl, przesuwały granice płci. Freddy Mercury, Bowie, Iggy, wczesny glam, T-Rex. Męskość zawsze sprawiała, że czułem, że to nie dla mnie.
Tak przy okazji, powiedzenie tego było bardzo wyzwalające.

Jeśli mógłbyś żyć w fikcyjnym wszechświecie, który byś wybrał?
Gwiezdne Wojny, zawsze.

Będziesz spotykał się z fanami po koncertach?
Pewnie, mam nadzieję. Nie ma zorganizowanych żadnych m&g, lub biletów vipowskich, więc to będzie musiało nastąpić przypadkiem, lub jeśli uda mi się podejść do barierek po koncercie, lub na zewnątrz.

Jak ci się udaje tak wiele tworzyć (sztuka, muzyka i inne). Jak tworzysz atmosferę, która inspiruje cię do bycia tak kreatywnie aktywnym, jak jesteś? I czy myślisz, że inni mogą kształtować swoje otoczenie tak, aby zwiększyć moc twórczą, nawet jeśli to nie jest częścią ich codziennej pracy?
Jedną rzeczą, której się w końcu nauczyłem przez te wszystkie lata ze sztuką, jest to, że nieważne jak bardzo starasz się sprawić żeby otoczenie było odpowiednie do tworzenia, to jeśli środowisko wewnątrz ciebie nie jest kreatywnie zdrowe, nie będziesz w stanie stworzyć tego, co chcesz. Bycie w zgodzie z samym sobą i swoją wewnętrzną prawdą, to najlepszy sposób na pielęgnowanie swojej kreatywności. Wtedy możesz sprawić, że złe środowisko będzie tym dobrym.

Czy AMA jest nawiedzone?
Jest nawiedzone, jak cholera. Czuję się, jakby na ostatnie pytania odpowiadały duchy.

Kto chciałbyś żeby zagrał twoją rolę, jeśli powstałby film oparty na twoim życiu?
Evan Peters – jest bardzo dobry i jest jednym z moich ulubionych aktorów.

Co zainspirowało cię do stworzenia Loli?
Zainspirowały mnie do tego albumy z lat 90, które miały te „tajemnicze” maskotki, które można było zobaczyć wszędzie, od albumów Jesus Jones do Kula Shaker. Po prostu surrealistyczny obraz połączony z muzyką. Zrobiłem dosłownie jeden rysunek i byłem z niego zadowolony. Zerkałem na maski z Azji i teatry, jak Kabuki w Japonii.

Z których słów ze swojego nowego albumu jesteś wyjątkowo dumny?
“We got firecracker wishes that we can make”

Hej Gerard, co było inspiracją do „Maya The Psychic”? To moja lubiona piosenka, ale nie rozumiem jeszcze tekstu.
Ta piosenka jest o chorobie psychicznej. Inspiracją dla tytułu była stara manga Mai The Psychic Girl.

Co było dla ciebie najtrudniejsze w tworzeniu Hesitant Alien?
Myślę, że najtrudniejszą rzeczą było dojście do tego, czym to tak naprawdę jest. Czy to będzie nowy zespół? Solowy album? Czy to będą tylko fuzz rockowe piosenki? Czy to stanie się bardziej ambitne? Ale co najważniejsze, czy ja pozwolę sobie na więcej ambicji i czy podejmę się tego projektu.

Z jakim środkiem przekazu pracuje ci się najlepiej i co sprawiało ci najwięcej radości, lub było największym wyzwaniem?
Myślę, że moim ulubionym środkiem przekazu jest muzyka, z moim głównym narzędziem, którym jest mój głos i gitara. Ale pozostałe też są dla mnie bardzo satysfakcjonujące i pomocne we wszystkim co robię. Czasami muszę po prostu napisać piosenkę do komiksu. Dla mnie wszystkie rodzaje sztuki są ze sobą powiązane.

Czy kiedykolwiek rozważyłbyś granie na Warped Tour z solowym projektem?
Kocham Kevina Lymana (twórca Warped Tour) i całą trasę. Od czasu do czasu ogarnia mnie nostalgia, kiedy o tym pomyślę, chociaż wydaje mi się, że poszedłem w zupełnie innym kierunku. To zawsze będzie zajmowało szczególne miejsce w moim życiu.

Widzisz siebie we współpracy z frnkiero andthe cellabration/Electric Century? Lub po prostu we współpracy z kimkolwiek?
W sumie to nie wiem… Bardzo mocno ich wszystkich kocham i kocham to co robią muzycznie. Myślę, że współpraca między jakimikolwiek członkami MCR jest całkiem możliwa – nie wiem po prostu kiedy. To musiałoby się zadziać naturalnie,a teraz każdy jest zajęty swoimi solowymi projektami.

Kilka tygodni temu, na koncercie, spotkałam Franka, zaraz po jego secie i gadaliśmy trochę o twoim albumie. Powiedział, że bardzo mu się podoba. Co myślisz o jego płycie?
Absolutnie kocham Franka album. To jedna z najświeższych rzeczy, jakie słyszałem od bardzo dawna. Tak wiele rzeczy, które można odkryć, do których można się odnieść, tak wiele rzeczy, które prowadzą cię do innych artystów, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś.

Jak tworzyło się solowy album w porównaniu do tworzenia albumu MCR?
Czułem się bardziej zrelaksowany, ponieważ osobiście obciążyłem się mniejszą ilością stresu, gdyż myślałem tylko o tym, jak muzyka, którą stworzyłem, wpłynie na mnie samego.

Jaki jest twój ulubiony album Bowiego? Muszę to wiedzieć!
To się zmienia tak często, poważnie! Na tę chwilę „Low”.

To coś, nad czym główkowałem przez lata. W książeczce, która pojawiła się w limitowanej edycji TBP, wspomniałeś o postaci nazwanej „Escape Artist”. Kto to jest? Jaki był jego cel w przeprawie Pacjenta? Czy te postaci zostały kiedykolwiek pokazane na jakiejś grafice koncepcyjnej, czy może znajdują się na fotografii, gdzie są wszystkie postaci?
„Escape Artist” był początkowo „Pacjentem” i to była jego profesja. Sprowadziłem postać do bardziej uproszczonej wersji, bo chciałem żeby Pacjent wyszedł z czystszą kartą.

Danger Days, ogromny szacunek za najbardziej liniowy koncept z surową narracją, która towarzyszy nam od początku aż do końca. Godna podziwu jest też seria komiksowa. Myślałeś o tym, żeby wrócić do tematów, bohaterów czy historii ze swojej poprzedniej płyty? Może jakieś sklejenie nowej narracji dla innej historii, która ukazałaby się w komiksowej formie?
Są koncepty i motywy z Danger Days, które z pewnością będą się pojawiać w mojej pracy, tak jak i w pracy Shauna Simona.

Czy była kiedykolwiek ścisła „od początku do końca” fabuła w Bullets i Three Cheers?
Była w mojej głowie, cały album jest mniej liniowy, bo bardzo ekscytujące było próbowanie wielu różnych rzeczy.

Rozważasz jakikolwiek koncept album w swojej solowej karierze?
Jestem pewien, że któregoś dnia stworzę kolejny koncept album. Właściwie to myślę o koncept albumie w tym momencie, nawet jeśli to na razie tylko luźny pomysł. Zdecydowanie myślę o nowej postaci.

Czytałem gdzieś, że Drowning Lessons było waszą najmniej ulubioną piosenką do grania na żywo i że kiedy kilka razy ją graliście, za każdym razem działo się coś okropnego. (Smuci mnie to, bo to prawdopodobnie moja ulubiona piosenka z Bullets). Co złego się działo, kiedy graliście ją na żywo?
Po prostu różne rzeczy szły nie tak, wszystko od rozpoczynania piosenki w różnym czasie, do psucia się wzmazniaczy i perkusji. Była dla mnie również zbyt osobista, żebym chciał śpiewać ją na żywo.

Saksofonowa solówka w Get The Gang Together jest świetna!
Saksofon to moja ulubiona część! Bardzo chciałem do tego wrócić w moim nowym albumie. W sumie to na następnej płycie chcę o wiele więcej instrumentów dętych.

2

Facebook

Żałujesz, że nie odszedłeś z MCR wcześniej? Proszę, powiedz, że nie.
Oczywiście, że nie. Jestem z tego bardzo dumny.

Czy fani będą mieli znowu specjalną nazwę? Jako,że jesteśmy MCRmy, masz dla nas jakąś wyjątkową nazwę, czy to jest coś, co musimy wymyślić sami?
Widziałem gdzieś termin „Wayliens”, co jest bardzo fajnym pomysłem.

Jak długo zajęło ci robienie Zina?
Robiłem około 2 stron dziennie, więc w sumie 7-10 dni.

Nie masz dość jedzenia naleśników w prawie każdy weekend?
My nie jemy naleśników w każdy weekend, to byłoby szalone, ale miło jest dostawać co weekend raport, od wszystkich ludzi, którzy je jedzą.

Nadal masz czas na granie w gry haha?
Nie za bardzo, ale ostatnio zdałem sobie sprawę z tego,jak ważne jest, aby mieć coś, co sprawi, że mogę się od wszystkiego odciąć. Więc jeśli mam na to czas, zamiast pracować, gram w gry z Wormem.

Osobiście wolisz jak twoje włosy są krótsze czy dłuższe?
Myślę, że lepiej wyglądają trochę dłuższe, ale lubię to uczucie, jak są krótsze.

Jak się czujesz, jeśli chodzi o reakcję fanów na Hesitant Alien?
Reakcja fanów zwaliła mnie z nóg. Tak wiele ludzi otwartych na to co chcę robić – to miłe uczucie.

Lubisz Grę o Tron?
Podobało mi się to co widziałem, ale ogólnie ciężko mi się ogląda TV.

Rozważyłbyś kiedykowiel współpracę ze swoją córką, czy to byłoby coś związanego z muzyką, czy okładką do albumu?
Przeprowadzam z nią wywiad do następnego zina. Chciałbym również tworzyć z nią sztukę, czy muzykę. Cóż, my tworzymy jakieś dzieła razem przez cały czas i wymyślamy opowieści, więc chyba już ze sobą współpracujemy.

Lubisz zwiedzać miasta po koncertach?
Lubię. Myślę, że to ważne, aby wyjść i poczuć energię miasta, zanim się zagra. Można się nauczyć wielu rzeczy, przechadzając się po mieście.

Czy Lola mnie kocha?
Lola kocha wszystkich.

Ile niebieskich garniturów posiadasz?
2

Czy kiedykolwiek zagrasz na gitarze na żywo?
Jestem tego pewien, dziwnie mi było nie grać na gitarze przy niektórych piosenkach, ale wszystko co kiedykolwiek znałem na scenie, to bycie frontmanem, więc bałem się, że będę się czuł zakłopotany, chowając się za gitarą.

Czy podczas koncertów na żywo, będziesz nosił tylko garnitury?
W tym momencie tak.

Jakie przesłanie chciałbyś zostawić z Hesitant Alien?
Nie wiem czy ten album ma przesłanie – przynajmniej dla mnie. To znaczy, na pewno jakieś ma, ale myślę, że to inni powinni je znaleźć.

Zauważyłam, że sprzedajesz w merchu o wiele więcej rzeczy, niż wtedy jak byłeś w MCR, jakiś powód?
Nie wiem, czuję się trochę bardziej kreatywny i trochę swobodniej jako artysta solowy, więc mam o wiele więcej pomysłów na mercha.

Czy jesteś 16-letnią nastolatką?
W dużym stopniu tak

Plany, odnośnie współpracy przy jakiejś piosence, ze swoim bratem Mikey’m?
Są na to bardzo duże szanse. W sumie to jedną piosenkę, którą będę grał na nadchodzącej trasie – „Quiet Down” – napisaliśmy razem. Wiem, że ja i Mikey znowu będziemy razem grali, to nasze ulubione zajęcie.

Lubicie nadal Happy Meale?
Nie jemy już takich rzeczy, a ja jestem wegetarianinem.

Jesteś Lolą? Czy tylko przebrałeś się za Lolę? Muszę wiedzieć z kim rozmawiam.
Ciężko na to odpowiedzieć – czuję się jakbyś ty była Lolą, on/ona był/była Lolą. My wszyscy jesteśmy Lolą, kiedy chcemy nią być.

Odpisałeś kiedykolwiek na listy od fanów, ale zdecydowałeś się ich nie wysyłać?
Nie – czytam je wszystkie, ale po tym jak zaczęło ich przybywać tak dużo, wiedziałem, że nigdy nie będę w stanie odpisać każdemu. Może raz na jakiś czas odpiszę, jeśli poczuję, że mogę.

To do was obojga. Mam fobię społeczną i boję się, że jeśli zobaczę was gdzieś poza domem, nie będę wiedziała czy mogę do was podejść. Są jakieś znaki, które mówią, że można do was podejść, przywitać się i może zrobić zdjęcie?
Podejście jest jak najbardziej w porządku. Jedyny czas w którym może być ciężko, to kiedy jestem z Bandit, wtedy to zależy od sytuacji. Ale poza tym, jak najbardziej w porządku.

Jak przekonać rodziców żeby pozwolili mi na kolczyka w nosie?
Nie wiem – ja nigdy nie byłem w stanie przekonać moich.

Jak pisałeś piosenki dla samego pisania, to kiedy zdałeś sobie sprawę, że chcesz się nimi podzielić i zrobić z nich album?
Od razu wiedziałem, że chcę się nimi podzielić, gdyby było tak jak chciałem, dostawalibyście piosenki natychmiast, jak tylko skończyłbym dema, idąc naprzód, chcę udostępniać swoje rzeczy w szybszy sposób.

Jaką rolę będziecie pełnić nawzajem w swoich solowych karierach?
Wspieramy się i inspirujemy

Jak się czułeś, śpiewając na festiwalu iHeart i będąc jedyną osobą na scenie? Byłeś zestresowany? Wyglądałeś na trochę złego..
Stresowałem się jak wariat – nigdy nie śpiewałem tej piosenki na żywo. Deadmau5 był fantastyczny – kontrolował dźwięk i dodawał te wszystkie zniekształcenia, których nie chcieli ludzie z TV i z hali.

Myślałeś o zrobieniu figurek Fudge Lorda?
Bardzo bym chciał. Czuję, że to może się wydarzyć. Mikey, Jon Rivera i ja mamy burzę mózgów i powstał już bardzo bogaty wszechświat.

Jak sobie radzisz z brakiem pewności siebie?
Musiałem zacząć od akceptowania siebie. A przynajmniej próbowałem.

Masz jakąś radę, jak przetrwać szkołę będąc wyrzutkiem?
Zdecyduj jakie umiejętności chcesz kształcić na własną rękę i spróbuj dopasować je do swojego dnia w szkole. Nie wychylaj się za bardzo, chyba, że lubisz tego typu rzeczy. Wszystko wygląda zupełnie inaczej, kiedy się stamtąd wydostaniesz. Ja szukałem przyjaciół z innych miast i spotkałem ich dzięki wspólnej miłości do komiksów – więc szukaj miejsc, gdzie możesz spotkać innych, w zależności od swoich zainteresowań.

Co chciałbyś osiągnąć w następnym roku?
Chciałbym wejść znowu do studia, we wrześniu, jak tylko skończy się trasa. Chciałbym żeby mój album przyjął się na tyle dobrze, że miałbym dobry start na wiele kolejnych lat tworzenia solowych albumów i innych projektów.

Gdybyś mógł współpracować z kimkolwiek, martwym lub żywym, kto by to był?
David Bowie lub Morrissey.

Dlaczego Mikey zawsze wygląda jakby nosił ten sam strój?
Wiesz, kiedy ludzie lubią ubrania, mają tendencję do kupowania dużej ilości tych samych rzeczy.

Czytałem dzisiaj w Kerrangu!, że to ty jesteś Lolą, co zainspirowało cię do stworzenia jej? Czy ona jest analogiczną wersją ciebie?
Cóż… Nie powiedziałbym, że byłem Lolą. W książeczce do albumu może i pożyczam skórę Loli, ale nie zawsze czuję się jak Lola.

Gerard, co jest źródłem twojej inspiracji?
Największym? Lindsey i Bandit, razem z każdym kolejnym dniem życia.

Czy twój telefon nadal jest nawiedzony?
Jak cholera.

Masz jakąś radę, jak znaleźć coś, co chce się w życiu robić? Bo wszystko jest takie zagmatwane.
Czasami te rzeczy znajdują cię same, ale zacznij od tego co kochasz.

Co jest twoją ulubioną rzeczą w spotykaniu fanów?
Świadomość, że spotykam prawdziwie szczerą osobę.

Za co się przebierasz na Halloween?
Za ducha

Moje pytanie: Czy to, że twoje teledyski wyglądają jak wycięte sceny z „The Rocky Horror Picture Show” było celowym zamierzeniem?
Rocky Horror i Shock Treatment miały bardzo duży wpływ na teledyski – wiem, że Jennifer kocha obydwa flmy.

Wykorzystałeś w jakiś sposób The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy w tworzeniu Hesitant Alien?
Cóż, kocham science fiction i ta książka zawsze jest w mojej głowie, ale jestem pewien, że część tej książki wkrada się do tytułu, zwłaszcza jeśli myślę o głównym bohaterze.

Patrząc na okoliczności w jakich powstało Hesitant Alien (rozpad MCR, depresja, nowe początki itd.) powiedziałbyś, że tworzenie Hesitant Alien było terapeutyczne?
Ech, to znaczy, tworzenie muzyki zawsze jest dla mnie terapeutyczne, ale nie powiedziałbym, że tworzenie albumu uratowało mi życie, lub cokolwiek innego. Staram się już nie wiązać z tym rzeczy które robię, ponieważ wtedy zawsze w pewien sposób łączysz swoją kreatywność z pewnego rodzaju cierpieniem. Czego ja próbowałem się pozbyć.

Jakie zdanie o piosence „Brother” ma Mikey?
To jego ulubiona piosenka, był ze mną kiedy nagrywałem demo.

Stresujesz się na myśl o wyjechaniu w trasę i występowaniu?
Nigdy nie byłem bardziej zrelaksowany, niż teraz przy premierze tego albumu i koncertach na żywo – nawet w przypadku tych strasznie wielkich jak Reading i Leeds.

Wychodzisz do fanów po koncertach? Bardzo chciałbym cię spotkać i pokazać ci tatuaż, jaki sobie zrobiłem!
Jak tylko będę mógł, postaram się spotykać z ludźmi, którzy przyjdą na koncert. Chciałbym żebyśmy robili sobie razem selfie, bo wtedy jest o wiele łatwiej, niż jak zdjęcie robi ktoś inny i obydwoje możemy kontrolować to, żeby wyjść słodko.

Są jakieś piosenki, które bardzo ci się podobały, ale nie ma ich na albumie?
Jest ich kilka, niektóre będę grał na żywo. „Quiet Down” i „Don’t Try”.

3

Soundwave – The Chatcave

Moja przyjaciółka i ja lecimy do Adelaide żeby cię zobaczyć i nie możemy się doczekać! Istnieje jakaś szansa, że będziesz robił meet and greet?
Będę na wszystkich meet and greet jakie festiwal zaaranżował. Nie jestem pewien czy nasza obecność jest potwierdzona, ale ja zawsze jestem na nie chętny i bardzo się z nich cieszę.

Czy kiedykolwiek się dowiemy kim jest Lola?
Lola jest…Lolą!

Hej Gerard! Masz w Australii jakieś ulubione miejsce do zwiedzania?
Ja zwiedzam trochę inaczej. Bardzo lubię chodzić po mieście, gubić się, szukać muzeów sztuki, pić kawę i pisać. Jestem miastowym człowiekiem.

Napiszesz kiedyś piosenkę o Loli?
Wow – nigdy wcześniej o tym nie pomyślałem. Nigdy tego nie planowałem, ale myślę nad coverem „Pretty In Pink”.

Paul McCartney powiedział, że pójście od The Beatles do Wings było jak zaczynanie od zera. Czy z odejściem z MCR i pracą nad Hesitant Alien było tak samo?
Tak, zaczynasz od zera, zdecydowanie. Muszę myśleć o sobie, jak o nowym artyście i bardzo mnie to cieszy.

Myślisz, że twój styl śpiewania zmienił się w trakcie tworzenia tego albumu?
Tak, ale nie całkowicie. Stawiałem sobie wiele wyzwań, jeśli chodzi o wykorzystywanie mojego głosu na różne sposoby. I wiele czasu spędziliśmy na nagrywaniu mojego głosu różnymi sposobami, więc końcowy rezultat, to coś nowego. Ale tak, myślę, że jest trochę inny.

Jesteś zadowolony z reakcji fanów MCR na twój nowy album?
Jestem zaszczycony i bardzo schlebia mi reakcja fanów MCR. Prosić fandom żeby podążał za tobą, po takiej podróży jaką my mieliśmy, to coś na co możesz jedynie mieć nadzieję, więc skupiłem się na tworzeniu tego co chciałem, a resztę zostawiłem fanom.

Jak wpadłeś na tytuł albumu?
Tytuł pojawił się bardzo późno, myślałem o terminie „Resident Alien”, który pojawia się na kartach identyfikacyjnych i szukałem rymu do słowa resident. Więc mówiąc krótko, myślę, że to błyskotliwa gra słów. Lub po prostu gra słów… Nie wiem czy jest błyskotliwa.

Zastanawiałem się czy byłbyś w stanie wyjaśnić co zainspirowało piosenkę Brother?
Myślałem o wielu nocach, które spędziliśmy z Mikey’m, kiedy byliśmy zagubieni i mieliśmy około 20 lat. Nocne jazdy metrem, bycie w miejscach w których nie powinniśmy być. Spotykanie dziwnych ludzi, eksperymentowanie.

Jak się ma tytuł „Action Cat” do reszty słów piosenki?
Cóż… Myślę, że mówię o kocie w pierwszym wersie, „battles in the dark” itd. Głównie chciałem po prostu piosenkę nazwaną „Action Cat”, więc cały utwór narodził się z tytułu, później, z czasem jak piosenka powstawała dalej, zaczynała być o bardziej osobistych rzeczach.

Powiedziałeś, że Lindsey wpadła na tytuł „Dragstore Perfume”, miała jeszcze jakiś wpływ na inne piosenki?
Cóż, to ona była moim największym wsparciem w całym projekcie, więc mogę powiedzieć, że w wielu różnych aspektach miała jakiś wpływ. Ona mnie bardzo inspiruje, ona i Bandit.

Jaka pora dnia jest dla ciebie najlepsza do nagrywania? Kiedy czułbyś się najbardziej komfortowo w studio?
Dobra pytanie – kiedyś to były godziny od 18 do 3-4 rano, ale to musiało się zmienić, bo chciałem jednak być tam dla Bandit i być częścią jej życia. Więc nie mogłem czekać na inspirację, musiałem ją stworzyć. Teraz najlepsze sesje trwały od 9 rano.

Do jakich innych piosenek chciałbyś nagrać teledyski? Do całego albumu, czy tylko do ulubionych utworów?
Prawdopodobnie tylko do ulubionych. Podoba mi się pomysł nagrywania wielu teledysków, ale w moim przypadku jest zazwyczaj tak, że do czasu aż zrobię trzeci lub czwarty, jestem już gotowy ruszyć naprzód, do następnych rzeczy.

Jaki jest najlepszy sposób żeby dać ci zina/inne rzeczy kiedy jesteś w trasie? Czy będzie coś zorganizowane pod tym kątem?
Nie ma nic przygotowanego, ale najlepiej, jeśli przekażecie mi je na meet and greet, lub jeśli mnie złapiecie na mieście. Czy byłbym w stanie sprawić, że pójdziecie do muzeów sztuki, jeśli powiem, że tam idę? Hmmm…może moglibyśmy robić artystyczne spotkania w wolnych dniach i zwiedzać muzea sztuki.

Masz jakieś rady dla kogoś kto boryka się z kwestiami roli płci?
Powiedziałbym, że pierwszym krokiem jest znalezienie kogoś z kim możesz porozmawiać, kogoś komu ufasz, np. grupy wsparcia. Poszukaj w internecie jakichś spotkań, grup wsparcia, ale upewnij się, że są one usankcjonowane. Ja nigdy nie posunąłem się tak daleko, ale myślę, że coś takiego musi istnieć, a przynajmniej powinno. Najważniejsze to mieć kogoś z kim możesz o tym porozmawiać. Gdybym wtedy o tym wiedział, to poszedłbym do terapeuty, który specjalizuje się w sprawach dotyczących płci. Czy ty masz taką możliwość? Jeśli tak, to zacząłbym od tego. Zasięgnij porady i zwróć się o pomoc do terapeuty. Nie jesteś sam, nie tylko ty się tak czujesz.

Co zainspirowało twój niebieski strój?
W sumie to nie wiem. Zainspirowałem się pewnym okresem Bowiego „Thin White Duke”, ale on nosił wtedy tylko białe garnitury, lub te o jasnych kolorach. Myślę, że garnitur pasował mi do pomarańczowych włosów. Wyobraziłem sobie ten cały dziwaczny strój jako coś, co zakłada kosmita kiedy opuszcza swoją planetę, ale równiez jako strój urodzinowy.

Twój ulubiony zespół?
The Pixies lub the Smiths

Gdybyś mógł się cofnąć w czasie i porozmawiać z nastoletnią wersją siebie, to co byś sobie doradził? Co chciałbyś wtedy wiedzieć?
Powiedziałbym – ucz się wszystkiego czego tylko możesz. Zwracaj większą uwagę na gramatykę. Dużo więcej czytaj, wymykaj się częściej z domu swoich (naszych) rodziców, szukaj przygód, jedź w podróż samochodem, nie martw się tym kogo wkurzysz, po prostu zdobywaj doświadczenia. I nie bierz tego kwasu, który da ci Luke – sponiewiera cię jak cholera.

Kochamy cię Gerard
A ja kocham was

Tłumaczenie dla mychemicalromance.com.pl wykonała Antalia.