Frank Iero o solowym albumie

Untitled-1 copy

Zamiast kontynuować Death Spells, swój industrialny noise-rockowy pojazd, który prowadzi razem z Jamesem Deweesem, dawny gitarzysta My Chemical Romance, Frank Iero ukończył swój pierwszy solowy album.
„Po tym jak Death Spells było w trasie z Mindless Self Indulgence miałem mnóstwo piosenek, które chodziły mi po głowie.” mówi Iero o płycie, która jeszcze nie ma tytułu. „Wpadłem na coś takiego >>Jeśli nie wydobędę tych piosenek na zewnątrz, prawdopodobnie mnie zabiją<<”. Iero zagrał na płycie wszystko z wyjątkiem perkusji, którą zajął się Jarrod Alexander, perkusista, który towarzyszył MCR na ich ostatniej trasie. „Nie wiem czemu, ale dużo piosenek zaczęło się po prostu od bassu i perkusji i wtedy melodia sama z tego buchnęła. To zdecydowanie rytmiczne rzeczy, ale jednocześnie wydobywane są z nich głośne brzmienia jak i te spokojne. Tworzeniu tej płyty nie towarzyszyły żadne zasady, personalnie, zawsze sprawiało mi frajdę zamienianie brzydkich rzeczy w piękne.” Fani powinni spodziewać się złożonych z krótkich dźwięków (nie udało mi się znaleźć dokładnie co oznacza zwrot teeth-rattlers) jak „Weighted”, które Iero położyłby na półce pomiędzy starymi piosenkami Iggy’ego Popa, a tym co w latach 90 serwowało Sub Pop („Dopóki nie napisałem tej piosenki, nie wiedziałem, że wyjdzie z tego płyta”); „Stage Four Fear Of Trying” to sam wokal i gitara; samo-wyjaśniająca się piosenka „She’s The Prettiest Girl At The Party And She Can Prove It With A Pair Of Brass Knuckles” („To taki tekst o mojej żonie, na który wpadłem jakiś czas temu. Za tamtych dni była bardziej szalona.”) oraz „Stitches”, chaotyczna piosenka, która zainspiruje was do przewrócenia wozu policyjnego na dach. „To płyta do kiwania głową (przytakiwania?), ale jednocześnie nie jest bierna.” mówi Iero o swoim albumie, o którym ma nadzieję, że zostanie wydany przez wytwórnię w połowie przyszłego roku.
„Bije od tego pewna słabość, ale jednocześnie dziwna siła.” Frank zaczyna się śmiać. „Jeśli byłby tam lekki radiowóz, pewnie byś go przewrócił.”

Artykuł w oryginale: Link
Tłumaczenie na potrzeby mychemicalromance.com.pl wykonała Dr.Ienzo