Death Spells


ds Rok założenia: 2012
Skład: Frank Iero, James Dewees
Gatunek: Electronic rock, hardcore punk
Strona | Facebook | Twitter | Soundcloud

„-Opisz Death Spells w trzech słowach.
-Frustracja, chaos, wolność.” – Frank Iero

Death Spells to amerykański zespół grający muzykę z gatunku electronic-hardcore. Grupa uformowała się w 2012 roku z inicjatywy Franka Iero i Jamesa Deweesa – obydwaj członkowie są również częścią Leathermouth.

Untitled-3 copyFrank Iero i James Dewees dzielili wspólne mieszkanie w Los Angeles w 2012 roku, kiedy My Chemical Romance pisało nowy materiał i nagrywało w studio. Projekt wykiełkował kiedy Iero i Dewees kiedy muzycy z nudy zaczęli tworzyć muzykę, która wkurzyłaby ich sąsiadów. Szybko spostrzegli jednak, że niewinna zabawa sprawia im mnóstwo przyjemności i w tym momencie – jak stwierdza sam Frank – Death Spells okazało się być zbyt fajne, żeby chować to tylko dla siebie.

Po rozpadzie My Chemical Romance w 2013 roku, Death Spells udało się w trasę koncertową, która obejmowała otwieranie koncertów dla zespołu Mindless Self Ingulgence. Pierwszym singlem zespołu była piosenka wypuszczona na tydzień przed rozpoczęciem trasy – „Where Are My Fycking Pills?” otrzymało również swój teledysk.

Ze względu na solową karierę Franka i nowe wydawnictwo drugiego zespołu Deweesa – Reggie and the Full Effect, rozwój Death Spells nieco zwolnił tempo.

Skład:
Frank Iero – wokal
James Dewees – „hałas”

Muzyka zespołu

tumblr_mw4n3qDn7S1sfbzkqo1_500 Frank_Iero_&_James_Dewees-_Members_of_Death_Spell_2013-11-06_08-10 url

deathstopka

Kategoria newsów: Frank Iero

Strona mychemicalromance.com.pl zastrzega sobie prawo do tego opisu. Prosimy go nie kopiować. Jeżeli będzie to konieczne prosimy podać adres naszej strony w źródle.