Electric Century

Rok założenia: 2013
Skład: Mikey Way, David Debiac, Justin Segiel
Gatunek muzyczny: Rock elektroniczny
Strona | Facebook | Twitter

Electric Century zaczyna się… teraz.” – Mikey Way

apmikey

Electric Century to zespół, w którego skład wchodzą Mikey Way i jego wieloletni przyjaciel David Debiak. Po rozpadzie My Chemical Romance Mikey zapytany o to co ma w planach robić w przyszłości odpowiedział bardzo krótko – „więcej muzyki”. Te dwa słowa zaintrygowały fanów My Chem i dopytywali się muzyka dalej o jego skryty projekt muzyczny. Młody Way pozostawał mimo wszystko bardzo tajemniczy i co jakiś czas razem ze swoim kolegą z zespołu Davidem Debiakiem udostępniali na twitterze zdjęcia z tworzenia nowej muzyki – wtedy jeszcze nieznanego zespołu. Przełomowym dniem w istnieniu Electric Century było oficjalne ogłoszenie jego istnienia za pośrednictwem magazynu Alternative Press, co miało miejsce 18 lutego 2014 roku.

Obydwaj muzycy wydają się być bardzo wszechstronni jeśli o instrumenty chodzi.  „Gram na wielu rzeczach, ale nie na bębnach. Perkusja mnie przerasta” – podkreślił Mikey na swoim twitterze, co również potwierdzają zdjęcia muzyka dzierżącego chociażby gitarę elektryczną czy nagrywającego wokale (sam Way potwierdził, że w niektórych piosenkach będzie można go usłyszeć na wokalu, prawdopodobnie za większość śpiewania będzie jednak odpowiadać David Debiak) Electric Century swój głos zyska 26 lutego razem z wydaniem pierwszego singla „I Lied”.

Chórki Dave Fuckin Debiak! Demo Demo Demo

Kategoria newsów: Mikey Way

Strona mychemicalromance.com.pl zastrzega sobie prawo do tego opisu. Prosimy go nie kopiować. Jeżeli będzie to konieczne prosimy podać adres naszej strony w źródle.