Frank Iero


frnk Frank Iero
Strona | Twitter | Soundcloud

„Zawsze fascynowało mnie jak muzyka przekazuje emocje i jak współgra z obrazami filmowymi. Ale serio, lubię nagrywać muzykę i pisać piosenki.” – Frank Iero

frnksolo2Jednej rzeczy nie można odmówić Frankowi, a jest nią jego ogromna miłość i pasja do muzyki. I właśnie te elementy mają największy wpływ na twórczość muzyka.

Jeszcze w 2012 roku mogliśmy obserwować pierwsze kroki gitarzysty prowadzące do solowej kariery. Urocza piosenka „This Song Is A Curse” została przez niego nagrana do ścieżki dźwiękowej do filmu „Frankenweenie” Tima Burtona. Była to pierwsza piosenka nagrana w wybudowanym przez My Chemical Romance studio i jednocześnie pierwsza piosenka, przy której Frank sam współpracował z kimś, kto wie jak nagrywać piosenki (za produkcję „This Song Is A Curse” odpowiada Ray Toro). W tamtym okresie muzyk snuł również plany o założeniu swojej własnej strony, na której udostępniałby muzykę, której nie jest jeszcze do końca pewien. Jego plany urealniły się na początku 2013 roku. Powstaniu strony frank-iero.com towarzyszyła premiera coveru piosenki „Be My Baby„, którą Iero nagrał dla swojej żony.

Po rozpadzie zespołu oczywistym było, że Frank nie skończy swojej przygody z muzyką. Death Spells rozwijało się bardzo pomyślnie, Leathermouth wróciło na kilka występów, a strona internetowa Franka nie milczała. Po udostępnieniu nowego dema piosenki „joyriding.” oraz po kilku kameralnych występach akustycznych wiadomym było, że coś od samego muzyka jeszcze otrzymamy. Frank oficjalnie potwierdził na łamach magazynu Kerrang, że przygotowuje solowy materiał, który przede wszystkim został zrodzony z emocji, które towarzyszyły byłemu gitarzyście My Chemical Romance, po rozpadzie zespołu.

Pod koniec roku 2013 swoją premierę miał pierwszy singiel Franka. 7 calowy winyl „for jamia” zawierał wcześniej opublikowany cover „Be my baby” oraz cover piosenki „Walk the line”. W krótkim odstępie czasowym Iero za pośrednictwem Alternative Press wyjawił, że jego solowy album jest już ukończony i spodziewa się jego wydania latem 2014 roku. Jak Frank sam podaje, na krążku zagrał wszystko z wyjątkiem perkusji, którą zajął się Jarrod Alexander.

tumblr_mzmrmbSi7y1s1lqheo1_500 frnksolo e22d957c638b11e39c0e128540f6df6c_8

Kategoria newsów: Frank Iero, My Chemical Romance

Strona mychemicalromance.com.pl zastrzega sobie prawo do tego opisu. Prosimy go nie kopiować. Jeżeli będzie to konieczne prosimy podać adres naszej strony w źródle.