SPIN wrzesień 2012

spin

Spodziewajcie się 2 piosenek miesięcznie od rockmanów z New Jersey

Gerard Way nie zawsze prowadził futurystyczne pojedynki robotów z deadmau5em, w niezwykle szalonych teledyskach dubstepowych. Prawdę mówiąc, zanim My Chemical Romance (zespół z New Jersey dowodzony przez Way’a) wydał swój album „Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys” w 2010 roku, w planach miał coś bardziej w stylu ”rock’n’roll’a klasy robotniczej” – jak powiedział Way Magazynowi SPIN w 2009 roku. Te brudne przed Danger Days’owe kawałki w większości skończyły zbierając kurz, ale zespół zamierza oddać je do publikacji tej jesieni, jak ogłosił Frank Iero w nowym poście na blogu.

Według Iero, MCR wyda po dwa utwory na miesiąc przez pięć miesięcy z nazywanej przez siebie serii Conventional Weapons. Zespół planuje w tym tygodniu zamieścić listę utworów, program realizacji i szczegóły przedsprzedaży. „Mamy nadzieję, że polubicie te kapsuły czasu i być może rzucą one trochę więcej światła na to skąd wzięło się Danger Days i może w jakim kierunku podąża przyszłość MCR – pisze Iero. To zarówno najlepsze jak i najgorsze czasy… a teraz wreszcie nadszedł czas aby ujawnić Conventional Weapons” – dodaje.

Oto co miał do powiedzenia Way na temat tych kawałków w 2009 roku - „Zaczęliśmy do Sex Pistols a następnie zdecydowaliśmy się cofnąć do czasów przed punkiem. Co było punkiem zanim stało się punkiem? Więc oto jest MC5 wraz z The Stooges oraz z tym brzmieniem rodem z Detroit. SPIN miało szansę przesłuchać siedmiu z tych utworów i usłyszeliśmy na nich wiele wpływów Judas Priest, Def Leppard, czy też The Hives. Biorąc pod uwagę dźwięk można stwierdzić, że wracają do swojej emo-punkowej przeszłości i wkrótce zaoferują w nią wgląd. Jeśli skończy się to na remiksie Skrillexa czy będziemy mogli nazwać nowy gatunek ‘’broto –punkiem?”

Link do artykułu: spin.com

(tłumaczenie dla mychemicalromance.com.pl – Linnet)